Косарики тонкі - Gladiolus tenuis M.Bieb. (G. apterus Klokov, G. communis L. var. tenuis (M.Bieb.) Wahlb.; G. imbricatus auct. non L.)

Gladiolus tenuis M.Bieb. (G. apterus Klokov, G. communis L. var. tenuis (M.Bieb.) Wahlb.; G. imbricatus auct. non L.) Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Представник давнього мезогігрофільного флорогенетичного комплексу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений у Сх. Європі (центральна і пд.-сх. частини), Передураллі, на Кавказі, у Середній Азії. В Україні — Лівобережний Лісостеп, Лівобережний Степ (пн. частина), Гірський Крим, Правобережний Лісостеп (рідко). Адм. регіони: Кв, Чн, См, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Кр.

Подробнее...

Косарики черепитчасті - Gladiolus imbricatus L.

Gladiolus imbricatus L. Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Європейський, спорадично поширений вид на пд.-сх. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Центральна Європа, Середземномор’я. В Україні спорадично трапляється на зх. та пн.: у Карпатах — більш-менш звичайно; на Поліссі, Малому Поліссі, Розточчі-Опіллі, у Зх. Лісостепу — досить рідко; на Лівобережжі та в Криму — рідко. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Зк, Чц, Хм, Вн, Чк, Дн, Пл, Хр, Дц, Зп, Кр.

Подробнее...

Півники сибірські - Iris sibirica L.

Iris sibirica L. Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Рідкісний вид на пд. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євросибірський вид, поширений від Франції до Сх. Сибіру та Монголії, з окремими ексклавами на Кавказі та в Малій Азії. В Україні — на Закарпатті, в Прикарпатті, Розточчі, Поліссі, на зх. Подільської височини, рідше в Правобережному та Лівобережному Лісостепу, зрідка — в пн. частині степової зони (Дніпропетровська обл.) та в Криму (Долгоруківська яйла). Адм. регіони: Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Зк, Чц, Хм, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Кр.

Подробнее...

Півники борові - Iris pineticola Klokov (I. flavissima Pall. subsp. stolonifera f. orientalis Ugr., I. arenaria Waldst. et Kit. subsp. orientalis (Ugr.) Lavrenko, I. humilis Georgi subsp. orientalis (Ugr.) Soó)

Iris pineticola Klokov (I. flavissima Pall. subsp. stolonifera f. orientalis Ugr., I. arenaria Waldst. et Kit. subsp. orientalis (Ugr.) Lavrenko, I. humilis Georgi subsp. orientalis (Ugr.) Soó) Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Ендемік.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. лісостеповий вид. В Україні — Правобережний та Лівобережний Лісостеп, зрідка заходить на пн. частину Степу та по долині Сіверського Дінця. Адм. регіони: Жт, Кв, Чн, См, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг.

Подробнее...

Шафран сітчастий - Crocus reticulatus Steven ex Adams (C. luteus M.Bieb., nom. illeg., C. variegatus Hoppe et Hornsch.)

Crocus reticulatus Steven ex Adams (C. luteus M.Bieb., nom. illeg., C. variegatus Hoppe et Hornsch.) 

Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Субсередземноморсько-малоазійський вид на пн.-сх. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений у Центральній Європі, Середземномор’ї, Передкавказзі, пн. частині Зх. Закавказзя, Малої Азії. В Україні — Правобережний і Лівобережний Лісостеп, Степ. Адм. регіони: Кв, Чн, См, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Од, Мк, Хс, Зп, Кр.

Подробнее...