Горицвіт весняний - Adonis vernalis L. (Adonanthe vernalis (L.) Spach, Chrysocyathus vernalis (L.) Holub)

Adonis vernalis L. (Adonanthe vernalis (L.) Spach, Chrysocyathus vernalis (L.) Holub)

Таксономічна належність: Родина Жовтецеві — Ranunculaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Євросибірський лісостеповий вид.

Ареал виду та його поширення в Україні: Від Піренейського п-ва до басейну р. Лєна (Якутія), з пн. на пд. від узбережжя Балтійського моря до Передкавказзя. Поза межами суцільного поширення в Європі та в Сибіру наявні ізольовані ділянки. В Україні зростає на пд. Полісся (рідко), в Лісостепу, Степу і Криму. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Чц, Хм, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Од, Мк, Хс, Зп, Кр

Подробнее...

Горицвіт волзький - Adonis wolgensis Steven ex DC. (Adonanthe wolgensis (Steven ex DC.) Chrtek et Slaviková; Chrysocyathus volgensis (Steven ex DC.) Holub)

Adonis wolgensis Steven ex DC. (Adonanthe wolgensis (Steven ex DC.) Chrtek et Slaviková; Chrysocyathus volgensis (Steven ex DC.) Holub)

Таксономічна належність: Родина Жовтецеві — Ranunculaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Євросибірський степовий вид на пн. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Охоплює територію між 25º і 86º сх. д.: у його європейській частині простягається між 39º і 52º пн. ш., в азіатській між 48º і 55º пн. ш. На пд. від суцільного ареалу є ізольовані місцезнаходження: Закавказзя, пн.-сх. Туреччина. В Україні у степовій зоні, заходить у пд. частину Лівобережного Лісостепу. Адм. регіони: См, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Од, Мк, Хс, Зп, Кр.

Подробнее...

Сон розкритий - Pulsatilla patens (L.) Mill. s.l. (Anemone patens L., P. latifolia Rupr.; incl. P. kioviensis Wissjul., P. wolfgangiana (Besser) Rupr.)

Pulsatilla patens (L.) Mill. s.l. (Anemone patens L., P. latifolia Rupr.; incl. P. kioviensis Wissjul., P. wolfgangiana (Besser) Rupr.) 

Таксономічна належність: Родина Жовтецеві — Ranunculaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Вразливий європейський вид близько пд. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середня та Сх. Європа, Скандинавія (до 64° пн. ш.), пд. Зх. Сибіру. В Україні поширений на Поліссі, у Лісостепу, Пн. Степу. Адм. регіони: Рв, Жт, Чц, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Хм, Вн, Чк, Пл, Хр, Дц, Лг, Од, Мк.

Подробнее...

Сон лучний (с. чорніючий, с. богемський) - Pulsatilla pratensis (L.) Mill. s.l. (incl. P. bohemica (Skalický) Tzvelev = P. pratensis (L.) Mill. subsp. bohemica Skalický; P. dacica (Rummelsp.) Tzvelev; P. donetzica Kotov; P. nigricans auct. non Stöerck

Pulsatilla pratensis (L.) Mill. s.l. (incl. P. bohemica (Skalický) Tzvelev = P. pratensis (L.) Mill. subsp. bohemica Skalický; P. dacica (Rummelsp.) Tzvelev; P. donetzica Kotov; P. nigricans auct. non Stöerck, nom. illeg.; P. ucranica (Ugr.) Wissjul.) Таксономічна належність: Родина Жовтецеві — Ranunculaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Центральноєвропейський поліморфний вид на пд. межі ареалу. У межах цього видового комплексу виділяють численні сегрегатні види та внутрішньовидові таксони.

Ареал виду та його поширення в Україні: Балкани, Середня та Сх. Європа (зх.). В Україні — більша частина територій в лісовій, а також в лісостеповій та степовій (спорадично) зонах, крім крайніх зх. р-нів і Криму. Адм. регіони: ?Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Чц, Хм, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Од, Мк, Хс.

Подробнее...