Галерея
Крокус
Крокус - рослина сімейства півникових (ірисових).
Батьківщина рослини - країни Середземномор'я, зустрічається в Середній Європі та Азії. Друга назва крокусу - шафран.
Низькорослий бульбоцибульні багаторічники, листя вузькі, лінійні, зібрані в прикореневі розетки. Квітки воронкоподібні, білої, жовтої, помаранчевого, бузкового, фіолетового і строкатого забарвлення.
Квітки у деякі видів досягають 8 см в діаметрі, у основного числа діаметр квіток від 1,5 до 5 см. Поодинокі, іноді - по дві квітки на одній рослині, витримують зниження температури до мінус 6, продовжуючи цвісти. Висота рослин залежно від виду від 3 до 20 см.
Крокуси поділяють за термінами цвітіння на весняні та осінні. Період цвітіння осінніх крокусів - вересень - листопад. Осінні крокуси висаджують в липні - серпні. Плід представляє собою коробочку з дрібним насінням, але в культурі, як правило, насіння не утворюються.
Крокус Весняний. Крокус зацвітає в березні - квітні. Життя квітки недовговічне, всього два тижні. Крокуси люблять освітлені місця, не переносять внесення свіжого гною, надмірного поливу. Квітка весняного крокусу з'являється на невеликому квітконосі раніше, ніж встигають розвинутися листя, як тільки грунт прогрівся першими променями сонця. Листя утворюються після цвітіння по 6 - 15 штук в пучку і відмирає на початку літа. Настає період спокою. Відразу після цвітіння весняний крокус викопують, обтрушують і зберігають в тіні до осені, у вересні - висаджують у відкритий грунт.Крокуси - зимостійкі рослини. Глибина посадки залежить від розміру бульбоцибулини, але не повинна перевищувати 8 см. Можна культивувати без пересадки на одному місці 3 - 4 роки. Розмножуються крокуси вегетативно - клубнелуковицами, які щорічно утворюють дочірні, і насінням. Насіння висівають крокусу у вересні. Цвітіння настає на 3 - 4 рік. Доросла бульбоцибулина досягає 3 - 4 см у поперечнику, біла, покрита волокнисто-сітчастими лусками.
Крокус Осінньоквітуючий. Крокус має приємний аромат, що одержали в народі назву - шафранний. У промисловості широко використовують пилок осіннього крокусу посівного. Вид представляють собою дуже цінну і дорогу сировину, яка часто фальсифікують, підміняючи іншими травами. Але, якщо пилок шафрану опустити в 1,25%-ний аміачний розчин (розведений нашатирний спирт) підвищеної температури, він легко розчиняється.