Примули

Примули (від латинського слова primus - «перший») можуть бути дуже різного забарвлення - білої, червоної, рожевої, пурпурової, ліловою, фіолетово-жовтої і т.д. Відомо близько 550 видів примул. З них культивують близько 55 видів. Всі їх в залежності від форми і розташування квіток або суцвіть ділять на кілька груп.



К величезною групі подушковидних примул відноситься безліч низькорослих видів і сортів, деякі з них цвітуть уже в березні. Найбільш відомі гібриди примули Юлії. Їх листя збираються в красиву прикореневу розетку і майже не видно під численними квітками.
Квітки канделябровие примул зібрані в суцвіття з декількох ярусів на тонких міцних квітконосах (наприклад, японська примула). Забарвлення може бути від жовтого, помаранчевого, рожевого, червоного до фіолетового і білого кольору.


Квітки кулястих, або головчасте, примул зібрані в кулясте суцвіття на довгому квітконосі (наприклад, зубчаста примула).
Серед зонтичних примул зустрічається класичний примірник - висока примула (Primula elatior), яка з березня по квітень цвіте в наших ле ¬ сах. До цієї групи належить також примула Зібольда (Primula sieboldii).