Аглаонема

Рід AGLAONEMA Schott - Аглаонема

Рослини з короткими стволиками. Листя яйцеподібні або довгасто-яйцевидні, злегка потовщені. Черешки вагінальні в основі. Суцвіття - качан; покривало біле з внутрішньої сторони. Квітки сидячі. Однодомні рослини.
Зустрічаються в Східній Індії та на Малайському архіпелазі. В родині 50 видів.


Цінуються як листяно-декоративні рослини.

Всі аглаонеми є рослинами теплих оранжерей і цілком придатні для культури в кімнатах і в зимових садах. Розмножують верхівковими живцями і шматочками стволиков. Стволики розрізають на декілька частин, по 4-5 см довжиною. Укореняють на стелажіі. При температурі 20-25 ° живці укорінюються протягом 2-3 тижнів. Встановлено, що при наявності листа на кожному шматочку вкорінення відбувається швидше. Живцювання роблять навесні, однак практично можна черенкувати в будь-який час року. У кімнатних умовах доцільніше черенкувати при наявності достатнього тепла і максимальної вологості повітря. Вкорінені живці висаджують по 1 екз. в 9-сантиметрові горщики. Склад земляної суміші наступний: листова - 2 ч., торф'яна - 1ч., легка дернова - 1ч., піісок - 1 ч. Основний догляд за рослинами полягає в підтримуванні температури 20-25 ° в період інтенсивного росту і 16-18 ° взимку. Необхідні притінення від прямих променів сонця, регулярне поливання, обприскування і провітрювання, щоб не створювати спертого повітря влітку. Перевалку рослин роблять у міру оплетення грудки землі корінням. Рекомендований склад земляної суміші: дернова - 1ч., листова - 1ч., торф'яна - 1ч., пісок - 2 ч. Рослини не виносять застою води, проте землю не можна доводити до пересушування.

В оранжереях і кімнатах рослини цвітуть, а деякі види аглаонеми плодоносять. Плоди за розміром нагадують плоди кизилу - яскраво-червоні,
оранжево-червоні, жовтувато-помаранчеві. При посіві свіже насіння проростає швидко. Сіянці необхідно розпікірувати по одному в 7-сантиметрові горщики. Надалі догляд такий же, як при розмноженні живцями.

При насіннєвому розмноженні рослини ростуть і розвиваються повільніше, ніж черенковані
.

 

С. Г. Сааков
ОРАНЖЕРЕЙНЫЕ И КОМНАТНЫЕ РАСТЕНИЯ И УХОД ЗА НИМИ