Галерея
АНТУРІУМ
Рід Anthurium Schott - Антуріум
Вічнозелені рослини зі стволом або без ствола, рідше кучеряве. Листя цілісні, щільні, шкірясті. Черешок злегка роздутий у верхній частині і з коротким піхвою при підставі. Суцвіття - качан. Квітки дрібні, густо розташовані, двостатеві. Покривало суцвіття, що відходить від основи його, часто забарвлене.
Поширені в Центральній і Південній Америці. В роді 550 (500) видів. Антуріуми широко представлені в колекціях ботанічних садів, деякі з них є промисловими квітково-декоративними рослинами і придатні для вирощування в кімнатах. Є багато садових форм і сортів. Враховуючи походження, декоративні особливості видів і використання їх в культурі, антуріуми поділяють на такі групи.
1. Види, що розводяться на зрізання квіток, із зеленим листям і великим, широкоовальні, загостреним, шарлахово або краснопятністим, рідше білим покривалом. У цю групу увійшли переважно гібриди та сорти 2 видів - А. andreanum і А. scherzerianum.
2. Види з кольоровим красивим малюнком листя, безстебельні, з коротким лазячий стволом. Найбільш часто зустрічаються A. crystallynum, A. veitckU, A. regale, A. waracqueanum, A. forgetii, A. leuconeurum, A. magnificum.
3. Види з зеленими, більш-менш довгими листям і цілісної пластиною листа, з коротким або більш-менш високим стеблом. До цієї групи належить більшість видів. Багато хто з них - A. crassinervum (Jacq.) G. Don, A. digitatum (Jacq.) G. Dos, A. ellipticum C. Koch et Bouch?, A. erythrocarpum Sodiro, A. fissurn C. Koeh, A. insigne Mart., A. pedato-radiatum Schott, A. signatum C. Koch et Mathiea, A. scandens (Aubl.) Engl., A. kalbreyeri hort. Veitch ex M. T. Mast, et T. Moore - високодекоративні.
Рослини, що вирощуються на зрізання квіток A. andreanum Lind. - А. Андре. Рослини з короткими стволиками. Листя овально-ланцетні, з глибоко серцеподібною підставою, 25-30 см довжиною. я 10-12 см шир., що звисають донизу, на довгих, 25-36 см довжиною., черешках, з вигинами (у старого листя). Покривало широкосердцевидное, з видатними жилками, слабо зморшкувате, глянсуваті, рожеве, лососеві, рідше біле. Суцвіття - качан, 6-10 см довжиною., Злегка пониклі або прямостояча, жовтувате. Наземні або епіфітні рослини, зустрічаються в тропічних вологих лісах в Колумбії. В культурі є багато гібридів А. andreanum (A. andreanum hort., Non Lind.).
A. scherzerianum Schott - A. Шерцера. Рослини з короткими стволиками або без ствола. Листя подовжено-ланцетні, 15-30 см довжиною. і 6-10 см шириною., густо розташовані, темно-зелені. Черешок 10 см довжиною., Ніколи не перевищує довжину пластинкиі листа. Покривало шарлахово-червоне, жовте, рожеве, іноді з плямами, біле (забарвлення зберігає довго). Суцвіття - качан, спірально закручений, червоний. Квітконіс 20-30 см довжиною. Квітки двостатеві, протогенічние (рильце дозріває раніше пиляків). Дозрівання рильця у квіток, розташованих у нижній частині суцвіття, спостерігається через 2-3 дні після розкриття качана (розкриття пиляків буває не раніше ніж через 15 днів після розкриття качана). Відцвітання квіток на суцвітті відбувається знизу вгору, що подовжує тривалість цвітіння. Самозапилення часто виключено. Можливо запилення між квітками різних суцвіть в межах однієї рослини. Від початку розкриття початка до повного занепаду його проходить до 3 місяців (зазначено, що при весняно-літньому цвітінні і запиленні тривалість в'янення коротше). На кожному суцвітті дозріває не менше 100 ягід; в кожній ягоді - по 2-4 насінини (в 1 г 400-450 насіння).
Росте в тропічних вологих лісах, піднімаючись у гори до висоти 1800 м Пад ур. м., в Коста-Ріці, Гватемалі.
В культурі є багато гібридів А. scherzerianum і гібридів з різними сортовими найменуваннями.
У догляді за рослинами істотне значення має температурний режим, тому що від цього залежать розвиток листя і цвітіння. Оптимальною температурою вважається 20-22 ° вдень, 12-14 ° вночі. Для закладки квіткових бруньок необхідна температура 22 °. Регулюючи температуру, антуріуми можна мати в цвіту протягом всього року. Для забезпечення рясного цвітіння старих рослин з серпня по грудень вночі підтримують температуру 18 °, вдень 22 °, а з січня по березень на ніч температуру знижують до 15 °. У фазу повного цвітіння рослини вступають через 22-24 місяці після посіву.
С. Г. Сааков
ОРАНЖЕРЕЙНЫЕ И КОМНАТНЫЕ РАСТЕНИЯ И УХОД ЗА НИМИ