Ботанічний сад Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького

Стутус “Ботанічний сад місцевого значення Львівського національного медичного університету ім.. Данила Галицького” присвоєно рішенням № 180 Львівської обласної ради від 17 червня 1997 року .

Основними завданнями ботанічного саду є:

  • збереження, вивчення, відтворення в умовах культури лікарських та інших корисних рослин флори регіону і світу для ефективного використання в навчальному процесі з фармакогнозії та ботаніки;
  • інтродукція лікарських рослин, проведення науково-дослідних робіт;
  • проведення навчальної та освітньо-виховної роботи у галузі агротехніки лікарських рослин, охорони природи, раціонального використання ресурсів лікарських рослин.

Колекційна та наукова робота у ботанічному саду проводиться з метою розробки наукових основ збереження, відтворення та використання рослинних ресурсів у таких напрямках:

  • організація, утримання, розвиток колекційних ділянок лікарських рослин за принципом вмісту біологічно-активних речовин для демонстраційних,, навчальних та наукових цілей;
  • вивчення, збереження та відтворення раритетного фітогенофонду західного регіону України;
  • відтворення спеціальних експозиційних груп рослин відкритого і закритого грунту;
  • створення насіннєвого фонду, обмін насінням і посадковим матеріалом з іншими вітчизняними і зарубіжними ботанічними садами та установами.

Територіально ботанічний сад розташований у м. Львові по вул.Пекарській, 73 і складається з двох земельних ділянок, загальною площею 1,5 га, на яких розміщені навчальний корпус ботаніки, оранжерея субтропічних і тропічних рослин, основні колекційні фонди рослин та дендропарк.

Історія ботанічного саду кафедри фармакогнозії і ботаніки пов’язана з діяльністю Тадеуша Вільчинського (1888-1980 рр) – професора ботаніки, під керівництвом якого у 1929-1930 рр. був заснований город лікарських рослин.

Колекцію ботанічного саду сьогодні складають понад 900 таксонів вищих рослин, з них рослини закритого грунту представлені 220 видами, що належать до 70 родин. Особливо важливим є продовження робіт зі збереженням рідкісних і зникаючих видів рослин - в умовах саду культивується 30 раритетних видів. Найбільш цінною та унікальною в ботанічному саду є колекція лікарських рослин, структурована за вмістом біологічно активних речовин.

Цікава і багата колекція рослин ботанічного саду приваблює розкішним цвітінням навесні, влітку  і навіть восени; тішить вічнозеленим вбранням хвойних рослин, екзотичними трав”янистими багаторічниками. Серед них – підсніжники, проліски, еритронії, тиси, вейгели, гінкго дволопатеве, будлея Давида, свідина канадська та багато інших. Ростуть тут також екзотичні, рідкісні та зникаючі рослини з різних кліматичних зон Європи, Середземномор'я,  Далекого Сходу, Південно-Східної Азії, Австралії, Нової Зеландії, Північної і Південної Америки: дурман індійський, дурман деревовидний, горицвіт весняний, діоскорея японська, маклея дрібноплода, барвінок рожевий, касія віргінська, вишня дрібнопильчаста (сакура), аралія маньчжурська, актинідія, катальпа та інші. Гордістю ботанічного саду є колекція деревовидних півоній різних кольорів, створена засновником ботанічного саду професором Т. Вільчинським.

Незважаючи на безліч проблем сьогодення, ботанічний сад є справжньою окрасою, зеленим оазисом, що росташувався у щільно забудованій частині міста. Флористичні багатства саду – це живе джерело, що збагачує і прикрашає наш край.

АДРЕСА

79010  м. Львів, вул. Пекарська, 69

тел. (032)  278-64-56

ДИРЕКТОР

Гулько Ростислав Миколайович

кандидат фармацевтичних наук, доцент

ШТАТ БОТАНІЧНОГО САДУ

Агрономи Житовецька М.В., робітники Талько П.Д., Кобрин М.Б., Коваль О.В., Решота Ю.Ю., Мезенцева Л.Б., сторожі Базилевич В.М., Труш Я.С., Чернишов О.О.

Сторінка саду: http://www.meduniv.lviv.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=109&lang=uk

Ботанічні сади